Historie / Historie společnosti

Firma Pokrývačství Šuba započala svou činnost od února r. 1990, tehdy ještě samostatnou činností jejího zakladatele Pavla Šuby. V roce 1993 se její základna rozrostla o první zaměstnance a svou činnost rozšířila na práce pokrývačské a klempířské.

Firma se v této době zaměřovala na drobné opravy a rekonstrukce střech menšího rozsahu.

S postupem let se měnil sortiment nabízených služeb i vybavení firmy. V roce 1997 měla firma 17 zaměstnanců a její služby zahrnovaly kompletní servis pro střechy (opravy, rekonstrukce, stavba střech na klíč, půdní vestavby). Mnoho kladných referencí začala firma získávat v oblasti památkové péče.

Kvůli obrovskému počtu nových produktů a technologií již nestačily základní znalosti problematiky krytin a jejich montáže. To si vynutilo postupné proškolování pracovníků u specializovaných firem, zabývajících se vývojem a výrobou těchto produktů.

V roce 2001 se rozhodl majitel firmy Pavel Šuba zaměřit svou pozornost nejenom na řemeslnou práci, ale také na budoucnost těchto řemesel. Proto, provokován renomovanými umělci, kteří rádi navštěvují Mikulov, dal základ vzniku nové tradice pokrývačského sympozia a spolu se svými spolupracovníky a zejména přítelem sochařem a restaurátorem Radkem Králem uspořádal 0-tý ročník tohoto sympozia pod názvem „FORMA“. Budoucnost pokrývačského řemesla spatřuje v tom, že tato akce a jí podobné mohou napomoci k popularizaci těchto řemesel mezi obyvatelstvem a tím přispět k zajištění pracovních kádrů pro stavby a domy, které se ještě neplánují postavit ani ve snu. Snad se to podaří.

V současnosti má firma vytvořené kompletní zázemí, nabízí nejnovější produkty na trhu a kvalitní řemeslné zpracování. Účastní se nejen pracovního, ale také kulturního a sportovního života v Mikulově. Je hlavním sponzorem a propagátorem nově vzniklého sdružení SKIBOBKLUB MIKULOV.

Další podstránky v sekci Historie: